fbpx

5 zbawiennych korzyści urlopu nad morzem. Jak wakacje wpływają na zdrowie psychiczne?

Poznaj 5 zbawiennych korzyści urlopu nad morzem.

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że urlop ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i samopoczucie. Ale czy wiesz co dokładnie sprawia, że wyjazd na wakacje pozwala się nam porządnie  odstresować i co wykazują najnowsze badania psychologiczne? 

Czytaj dalej:

1. Urlop poprawi jakość snu

Badania przeprowadzone przez linię lotniczą w Nowej Zelandii wykazały, że już po 2-3 dniach wakacji jakość snu wydłuża się o godzinę, a czas reakcji poprawia się o 80%. Zbadano to za pomocą specjalnego nadgarstka monitorującego jakość snu. Okazuje się, że wyższa jakość snu utrzymuje się także po urlopie i śpimy lepiej niż przed podróżą.

Zarezerwuj swoje wakacje już teraz i zadbaj o swój sen!

2. Wakacje wpłyną na kreatywność

Brigid Schulte, autorka książki Overwhelmed: Work, Love and Play When No One Has the Time, twierdzi, że kiedy mózg jest całkowicie wypoczęty, pracuje znacznie wydajniej. To właśnie dlatego najlepsze pomysły przychodzą nam do głowy właśnie na wakacjach. Potrzebujesz weny twórczej? Zaplanuj wakacje i z pewnością wrócisz z nich z dawką świetnych pomysłów.

3. Wakacje nad morzem wpłyną na Twoje zdrowie w dłuższej perspektywie

Z cyklu 5 zbawiennych korzyści urlopu nad morzem: badanie Framingham Heart Study pokazało, że mężczyźni, którzy nie jeżdzą na urlopy są o 30 proc. bardziej narażeni na zawał serca. W przypadku kobiet jest jeszcze gorzej – ryzyko to wzrasta aż o 50 proc.

4. Zmniejszenie poziomu stresu gwarantowane

Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne w swoim badaniu wykazało, że urlop znacznie obniża stres głównie dlatego, że eliminujemy kontakt z ludźmi, sytuacjami lub miejscami, które mogą być jego wyzwalaczami. Dodatkowo jeżeli urlop spędzisz w otoczeniu natury, zapewniamy, że Twoje nerwy zostaną zminimalizowane.

Zapraszamy do Hotelu Verde gdzie nasz zielony ogródek, połóżenie wśród pięknego lasu i morze Bałtyckie w zasięgu ręki pozwolą Ci na prawdziwy odpoczynek!

5. Odpoczynek zwiększy produktywność

W 2020 odnotowano najniższą produktywność wśród polskich obywateli. Dlaczego? Był to rok pandemii, kiedy bardzo rzadko organizowane były wakacje i urlopy wyjazdowe z uwagii na obostrzenia. Badania wykazują, że należyty odpoczynek wpływa na naszą produktywność, koncentrację i naszą efektywność.

Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne i pozwól sobie na prawdziwy wypoczynek i ucieczkę od stresu. Pozwól sobie na te 5 zbawiennych korzyści urlopu nad morzem. Hotel Verde pozwoli Ci w odnalezieniu spokoju i rekreacji. Wakacje nad morzem dla całej rodziny i mnóstwo atrakcji gwarantowane.

Facebook
Instagram
697 350 394