fbpx

TOP 6 wiosennych atrakcji w Koszalinie i okolicach (idealne dla dzieci)

Odkrywamy przed wami 6 najlepszych atrakcji w Koszalinie i okolicach. Planujesz wyjazd na Pomorze Zachodnie w okresie wiosennym? Zastanawiasz się, jak zaplanować sobie czas, co zwiedzić z dziećmi, z jakich atrakcji skorzystać?

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych atrakcji w Koszalinie i okolicach, które świetnie sprawdzą się podczas wiosennych czy letnich wyjazdów. Korzystaj z pięknej pogody i możliwości, jakie daje nasz region. Idealne plany na Twój najbliższy wielkanocny wypoczynek!

1. Ogrody Tematyczne Hortulus

Prawdziwa frajda dla całej rodziny, również tych najmłodszych! Piękne ogrody tematyczne z rozległym labiryntem i wieżą widokową. Nie tylko można się zgubić w pięknej naturze, ale też poznać aż 6 tysięcy gatunków i odmian roślin czy kwiatów.

Obiekt oferuje również dodatkowe atrakcje i zajęcia oraz kawiarnie.

Zdjęcie: koszalin.pl

2. Góra Chełmska

Piękny teren otoczony lasem z jeszcze piekniejszymi widokami!

Na szczycie znajduje się sankturium i wieża widokowa. Wieża jest dostępna do zwiedzania od 10 do 19 od kwietnia do września. Bilet kosztuje 5 zł. A dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.

Położenie góry chełmskiej pozwala na piesze wycieczki, zabawę w naturze czy wyprawę rowerową.

Zdjęcie: ekoszalin.pl

3. Rejs statkiem „Koszałek”

Hotel Verde nie tylko położony jest niedaleko morza Bałtyckiego, ale też w pobliżu rozległego jeziora Jamno. Czy wiedziałeś, że jezioro Jamno zajmuje dziewiąte miejsce na liście największych polskich jezior?

Zapraszamy do żaglugi po Jamnie specjalnym statkiem „Koszałek”. Odpływa on z przystani nad jeziorem Jamno położonej przy ul. Promowej, na osiedlu Jamno i cumuje w Unieściu – miejscowości znajdującej się na pograniczu Mielna.

Koszałek nie tylko umożliwia szybsze dotarcie do nadmorskich miejscowości w okresach szczytu, kiedy główna droga jest zakorkowana, ale jest to również prawdziwa atrakcja!

Rejs statkiem umożliwia wspaniałe widoki na ogromne jezioro i otaczającą go naturę.

Zdjęcie: bialybor.com

4. Pomorska Góra Piachu

To niecodzienna atrakcja naszego regionu! Góra piachu jest tak duża, że okazuje się, że widać ją z kosmosu na zdjęciach satelitarnych. Jest to najwyższe wzniesienie Pomorza Zachodniego.

Zapewniamy, że wspinaczka na samą górę jest warta wysiłku. Ze szczytu rozpieraja się wspaniałe widoki na okolicę. Góra jest otoczona lasem i piękną przyrodą. Z pewnością pokonanie tej góry będzie też niezłą frajdą dla całej rodziny, również dla tych najmłodszych.

rowery

5. Wycieczka rowerowa do Mielna

Położenie naszego hotelu umożliwia szybką i bardzo atrakcyjną wycieczkę do jednego z nadmorskich miasteczek – Mielna. Wskocz na rower i podziwiaj po drodze piękną naturę i po ok. 20 minutach znajdź się na piaszczystej plaży. Wdychaj jod, spaceruj i wsłuchuj się w relaksujący odgłos fal. W samym Mielnie czeka na Ciebie jeszcze więcej atrakcji. Zdecydowanie polecamy skusić się na smakwitego gofra!

Zdjęcie: informacje.kolobrzeg.pl

6. Kołobrzeg

Piękne rozległe plaże, port morski, latarnia z widokiem na morze, zabytkowe kamienice i mnóstwo atrakcji – to wszystko czeka na nas w tej niesamowitej nadmorskiej miejscowości.

Znajduje się ona jedynie 30 minut od Hotelu Verde i umożliwia spędzenie tam całego dnia w bardzo atrakcyjny sposób.

Spaceruj po plaży i słynnym deptaku, podziwiaj widoki z wieży, przespaceruj się po starówce. W Kołobrzegu znajduje się również wiele atrakcji dla najmłodszych – Muzeum Myszy, Ukryta Kraina, Muzeum Oręża Polskiego i wiele innych!

Facebook
Instagram
697 350 394